Americká hypotéka od NEY – úvěr na cokoliv do 5 dnů

Sdílet článek

Dnes se podíváme na specifický produkt od spořitelního družstva NEY s názvem Americká hypotéka. Za tímto produktem se skrývá neúčelový úvěr na cokoliv, za který se však ručí nemovitostí. Má to své pro i proti a my se dneska v recenzi mrkneme na podstatu a vyhodnotíme zda je tato půjčka využitelná a je možné o ní uvažovat.

Půjčku lze sjednat ve výši od 200 tisíc do 30 milionů korun se splatností 1 až 5 let. Jak už jsme zmínili v úvodu jedná se o bezúčelový úvěr, můžete si ho tedy sjednat na cokoliv. Ovšem za podmínky, že jste vlastníkem nemovitosti, protože ta slouží jako záruka. Úvěr si pak lze sjednat až do výše 60 % hodnoty nemovitosti. Kladem je, že nemusíte dokládat své příjmy, dále nemusíte platit měsíční splátky, ale úvěr se splácí jednorázově na konci splatnosti.

Produkt je tak velmi podobný bezúčelové půjčce na cokoliv od Acemy, kterou jsme na našem webu již recenzovali.

Co je to Americká hypotéka?

Americká hypotéka je neúčelový úvěr, který může být splacen prodejem nemovitosti spotřebitele nebo z jiných zdrojů na konci doby splatnosti úvěru (nikoliv pravidelnými splátkami). Úvěrová smlouva je uzavřena se splatností na dobu 1-5 let a úvěr je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Klient tedy po dobu trvání úvěrové smlouvy neplatí klasické měsíční splátky a úroky jsou připočítávány k jistině. Jistina úvěru se splatí na konci splatnosti úvěru z prodeje nemovitosti, případně z jiných zdrojů. Po celou dobu zůstává klient majitelem nemovitosti a sám také řeší její prodej za jím stanovenou cenu.

O společnosti NEY?

NEY spořitelní družstvo je tradiční finanční instituce se sídlem v České republice. Na trhu působí již více než 20 let. Podniká ve finančnictví, bankovnictví a poskytování bankovních i nebankovních úvěrů. Dohled nad činností NEY spořitelního družstva vykonává Česká národní banka. Společnost poskytuje kromě americké hypotéky také termínované vklady, spotřebitelské a podnikatelské úvěry či americkou investiční hypotéku.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek