Bereme si první půjčku – co si pohlídat?

Sdílet článek

V době, která přeje krátko i dlouhodobým úvěrům, se půjčuje relativně snadno. Minimum dokumentů, minimum potvrzení, relativně zajímavé úroky kvůli vysoké konkurenci na trhu. Jistě, to je dnes takřka perfektní. Přesto je ale třeba dát si pozor při výběru poskytovatele a pečlivě si prověřit další možnosti. Pokud si nevyberete tu nejlepší, můžete prodělat přinejmenším pár stokorun, vyplatí se proto volit s rozvahou…

Nabídka v inzertním plátku s poplatky předem je hodně podezřelá

Půjčte si jen tam, kde víte, co na vás může čekat. Ani se raději neprobírejte nabídkami v tištěné inzerci a rovnou se obraťte na některého ze známých hráčů na trhu, který je prověřen tisíci spokojených klientů. Máte tak zkrátka jistotu, že se nespálíte. Férový poskytovatel půjčky nechce peníze předem a nebude provozovat drahou telefonickou linku, na které musíte celou transakci (bezpodmínečně) vyřídit. Podívejte se na reference, ale také na to, kde poskytovatel vlastně sídlí. Zahraniční adresa, navíc v takřka až exotické destinaci, přeci nemůže budit důvěru, že?

Hledáte nebankovní úvěr? Projděte si srovnání nejlepších mikropůjček na českém trhu. <<<

Prověřte si také řeč čísel, ta totiž opravdu dobře napoví, jak (ne)výhodnou nabídku vlastně máte před sebou. RPSN (roční procentní sazba nákladů) dokáže sdělit hodně, jednoduchým propočtem si pak prověříte, o kolik přeplatíte jistinu půjčky. Pokud na vás čekají v nabídce skryté poplatky, poznáte to na výrazném rozdílu mezi oficiální úrokovou sazbou a RPSN. Když chcete menší obnos peněz, tedy sjednat si takzvanou mikropůjčku, zkuste oslovit poskytovatele, který nabízí první půjčku zdarma. Stačí ji splatit včas do předem určeného data a o úrocích už nemusí být vůbec řeči.

Nemalujme sice čerta na zeď, ale je třeba se připravit i na roli náhody. Projděte si pečlivě možnosti kolem sankčního postihu za pozdní doplacení dlužné částky. Je možné splátkový kalendář za poplatek prodloužit? Nebo se rovnou blíží mílovými kroky nepříjemná exekuce? I na to je zapotřebí myslet, nečekané události totiž přicházejí s odcházejí, ale s následky se musíte vypořádat sami.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek