Chybí vám peníze na vánoční dárky? Vyzkoušejte nebankovní půjčky

Sdílet článek

Vánoce se nezadržitelně blíží a je nejvyšší čas začít s nákupy vánočních dárků. Jenže ruku na srdce, Vánoce se často prodraží více, než bychom chtěli. Obdarovat všechny své nejbližší a potěšit je skutečně originálním dárkem, to chce nejen bujnou fantazii, ale taky naditou peněženku. Není divu, že se mnoho lidí dostane do finanční tísně. Potřebujete půjčit menší finanční obnos, abyste pokryli tento měsíc, a nevíte, na koho se obrátit? Vyzkoušejte nebankovní půjčky, které vám pomohou překlenout náročné období.

Proč zvolit nebankovní půjčky?

Ještě před 15 lety bylo prakticky nemožné půjčit si částku v hodnotě pár tisíc korun. Dnes je to naprostý standard, který využívá stále více lidí. Nejen před Vánoci můžete vyzkoušet nebankovní půjčky online, které jsou dostupné prakticky každému. Rozdíl je v tom, že tyto půjčky jsou nabízeny soukromými institucemi, které nemají tak vysoké požadavky na své klienty, jako banky. Sítem banky projde jen část klientů, vyžadují doložení příjmu a kontrolují, zda není klient zapsaný v rejstříku dlužníků. Navíc úvěry se u bank pohybují často ve vyšších částkách.

Naproti tomu se na trhu objevily menší nebankovní společnosti, které se zaměřují na krátkodobé půjčky. Tyto úvěry jsou ve výši od několika set korun a strop činí přibližně 10 – 15 tisíc korun. Jde tedy o nízké částky, které by měly pokrýt aktuální nedostatek financí. Podmínkou však je rychlé splacení půjčky, ideálně v následujícím měsíci. Proto se jim často říká také půjčky do výplaty.

Půjčky před Vánoci

Předvánoční období je spojeno s velkými výdaji. Lidé utrácí více, než jindy a obchodům vzrůstají tržby. Ovšem často se stane, že peníze dojdou a do výplaty je ještě daleko. Krátkodobé nebankovní půjčky do 10 000 představují ideální řešení, které využívá stále více lidí. Je ovšem důležité vybrat takovou společnost, která bude dostatečně solidní. Nejjednodušší je zadat si své požadavky do internetového srovnávače. Jednotlivé nabídky se totiž značně liší, každá společnost má svá specifika, výhody i nevýhody. Abyste získali půjčku na míru, je nejjednodušší si vytřídit ty, které odpovídají nejvíce vaším požadavkům.

Výhody nebankovních půjček

Jaké jsou největší výhody těchto půjček?

  • Peníze získáte na cokoliv
  • Půjčky online – bez nutnosti někam chodit
  • Téměř žádná administrativa
  • Na půjčky dosáhnou také lidé s minimálními příjmy a zápisem v registru dlužníků
  • Možnost půjčit si nízkou částku, kterou aktuálně potřebujete

Jaké jsou požadavky na získání nebankovní půjčky?

  • Věk minimálně 18 let
  • Trvalý pobyt v ČR
  • Vlastní bankovní účet, internetové připojení, mobilní telefon

Na co si dát pozor?

Bohužel ne všechny společnosti nabízející nebankovní půjčky online jsou solidní a morální vůči klientům. Ještě než si od dané společnosti půjčíte, zjistěte si maximum informací. Jak dlouho společnost působí na trhu? Jaké jsou recenze zákazníků? Jaké jsou podmínky půjčky a hlavně možnost splacení? Některé společnosti půjčují skutečně každému bez ohledu na příjmy. Na jednu stranu je to výhoda, ovšem na druhé straně je potřeba, aby si každý uvědomil, zda bude schopen úvěr v krátké době splatit.

Každá finanční instituce má nastavené trochu jiné podmínky, které je potřeba si dobře prostudovat. Jakmile podepíšete smlouvu, je již pozdě. Pozor si dejte také na skryté poplatky. Kromě výše úrokové sazby se zaměřte také na čtyři důležitá písmenka RPSN. Tato zkratka totiž zahrnuje vyjma úroků také všechny poplatky a náklady, které jsou s půjčkou spojeny.

Nenechte si zkazit vánoční svátky nedostatkem financí. I když se říká, že peníze nejsou všechno, přesto se bez nich neobejdeme. Udělejte si Vánoce podle svých představ a své závazky splatíte po Novém roce, když už výdaje nebudou tak vysoké.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek