Co je úvěr bez zajištění

Sdílet článek

V současné době je dnes mnoho možností, jak získat úvěr. Je jedno, zda je spotřebitelský nebo na bydlení ovšem člověk musí dát pozor na to, u jaké společnosti si takovou půjčku budeme brát, ale i na to, jaké výhody a nevýhody to pro nás bude mít. Musíme počítat i s tím, že takový úvěr není na pár dní, ale je to závazek na daleko delší dobu.

Úvěr bez zajištění – Buřinka

Buřinka není dnes jen označení pro pokrývku hlavy, ale také název pro stavební spoření České spořitelny. Je to jedna ze stálic na finančním trhu a její produkty nám nabízejí velmi zajímavé podmínky. Úvěry jsou nejen na bydlení, ale i ke koupi nemovitosti či zajištění osobních záležitostí. I úvěr bez zajištění stavební spořitelna Buřinka svým klientům nabízí. Je to jednoduše úvěr, který znamená, že jej není potřeba zajistit například zástavním právem k nemovitosti nebo ručitelem. Což je pro každého klienta, který žádá o úvěr třeba na koupi bytu, velmi povzbuzující zpráva.

Co tedy z toho pro nás plyne?

Jelikož chce dnes bydlet ve vlastním skoro každý a tím pádem se snaží najít nějakou dobrou nabídku úvěrů, je stavební spoření od Buřinky tím vhodným a správným řešením. Jak už bylo na začátku řečeno, stavební spořitelna České spořitelny se na špici finančního trhu drží už pěknou řádku let. Tento typ úvěru, tedy úvěru bez zajištění, umožňuje všem klientům sjednat si úvěr až do částky 800000 korun. Samozřejmě, že klient musí splňovat určité podmínky, které jsou pro takový druh úvěru nutností. Více informací o půjčce bez zajíštění až do částky 800 000,- Kč

Hypotéka versus stavební spoření

Bydlet ve svém bytě, neplatit nájem a mít zkrátka svůj dům či byt, je snem mnoha z nás. Někdo tuto možnost využil díky hypotéce. Ta se ovšem v poslední době výrazně změnila a na splnění podmínek pro získání hypotéky dnes dosáhne jen málokdo. Zejména mladí lidé to mají a zřejmě ještě budou mít o něco těžší, než doposud. Úrokové sazby hypoték stále rostou a proto se klienti mohou obrátit i na stavební spořitelny, které jim mohou v této problematice dost pomoci. Zřejmě to nebude asi tak velká částka, ale vzhledem k tomu, že bychom si mohli své vlastní bydlení pořídit i tímto způsobem, je to velmi zajímavá a pro někoho uspokojivá zpráva.

Stavební spořitelny sice reagovaly na vývoj finančního trhu trochu pomaleji, ale v současné době je tomu docela jinak. Hypotéky tedy své úrokové sazby zvedly, zatímco stavební spořitelny je snižují nebo se alespoň stabilizovaly.

Výhody úvěru bez zajištění

Samozřejmě, že i takový druh úvěru, jakým je úvěr bez zajištění, má své výhody, které je dobré srovnat s jinými jemu podobnými finančními produkty. Takový úvěr od Buřinky nám nabízí několik výhod, nad kterými je dobré se pozastavit. V první řadě je zde fakt, že v případě, že jsme ideálním klientem, nemusíme mít uzavřenou smlouvu o stavebním spoření a vyřízení je dokončeno ve velmi krátké době. Výše takového úvěru bez zajištění lze sjednat až do výše 800000 korun a jeho splatnost je až 18 let. Samozřejmě, že na tuto výši dosáhnou jen někteří klienti, ale i tak lze s tímto úvěrem bez zajištění od Buřinky rekonstruovat nebo si koupi byt. Velkou výhodou je i to, že stejně jako úroky u hypotéky, taky u tohoto typu úvěru lze zaplacené úroky odečíst od základu daně. Jestliže chceme finanční hotovost čerpat ihned, i to není v tomhle případě žádný problém. Čerpání probíhá buď zálohově nebo jsou faktury ihned proplaceny. No a co se týká poplatků za vyřízení, tak ten je rovnou zahrnutý ve splátkách, takže se nemusíme obávat platby, které se musejí financovat zvlášť.

Ještě jedna velmi důležitá informace, která potěší zejména nájemníky družstevních bytů. Tento úvěr bez zajištění je vhodný právě pro ty, kteří řeší koupi právě družstevního bytu, kde není možný převod do osobního vlastnictví v době, kterou by jinak vyžadovaly hypotéky.

Srovnání s jinými stavebními spořitelnami

Rivalové stavební spořitelny České spořitelny se mohou pochlubit „pouze“ nižší výší celkové částky. Modrá pyramida nebo Raiffeisen stavební spořitelna nabízejí  700000 korun a pak už se jedná o částky kolem půl milionu. Podmínky jsou většinou hodně podobné.

Jestliže jsme si před lety mysleli, že bychom si takhle mohli na vlastní bydlení sehnat peníze, mýlili bychom se. Úvěr bez zajištění v takové výši byla spíše jen fráze do prázdna. Dnes, jak je vidět, to zase tak těžké není ovšem neusněme na vavřínech. Než nám na účet přistanou peníze, stavební spořitelny si nás, jako klienty pořádně proklepnou. Takže pokud jsme někdy před lety zapomněli zaplatit popelnice nebo jsme se zpozdili se splátkou jiného úvěru, rovnou na to zapomeňme.

Úroky

Měli bychom také připomenout i fakt, že pokud uvažujeme o takovém úvěru bez zajištění od Buřinky nebo jiné stavební spořitelny, musíme počítat s tím, že tento finanční produkt bude mít i trochu jinou výši úrokových sazeb. Ovšem úroková sazba úvěrů ze stavebního spoření je omezena zákonem, díky tomu jsou tyto sazby úvěrů ze stavebního spoření v porovnání s dalšími půjčkami vlastně velmi nízké. Pokud tedy chceme bydlet ve vlastním a na podmínky hypoték bohužel nedosáhneme, zkusme právě úvěr bez zajištění. Zkusme třeba úvěr od Buřinky.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek