Díky konsolidaci půjček můžete ušetřit za úroky

Sdílet článek

Konsolidace půjček je procesem, kterému by se neměl vyhýbat nikdo, kdo disponuje starými a nevýhodnými dluhy. Důvod je většině čtenářů pravděpodobně zřejmý. My jej však popíšeme pro ostatní celkem důkladně.

Bankovní či nebankovní konsolidace představuje nahrazení několika půjček libovolného typu jedním novým úvěrem. Ten vám přinese hlavně lepší splátkové podmínky, přehlednost ve finančních závazcích a možná i peníze navíc.

Jak funguje konsolidace?

V první řadě se musíte obrátit na subjekt, který vám tento typ úvěru poskytne. Některé společnosti vám předají peníze k uhrazení dluhů svépomocí, jiné za vás vše vyřídí. Tímto způsobem lze sloučit úvěr libovolného typu.

  • Spotřebitelské půjčky

  • Leasingy

  • Kontokorenty

  • Kreditní karty

  • Nebankovní úvěry

V tomto směru se meze určitě nekladou, díky čemuž si na své přijde téměř každý zákazník. Konsolidace je spojena se změnou celkové délky splatnosti nové půjčky, ale také s finančním obnosem navíc. Ten můžete získat v okamžiku, kdy prokážete svoji dostatečnou solventnost. Zkrátka, když budete schopni hradit své dluhy bez sebemenších problémů.

Důležité je zmínit, že v této oblasti peněžních služeb se můžete setkat ještě s jedním výrazem obdobného typu, který vám představíme v následující kapitole.

Co je to refinancování?

Refinancování půjček je něco obdobného, jako konsolidace, jen s tím rozdílem, že v tomto případě nahrazujete pouze jediný úvěr. Například půjčku za půjčku nebo hypotéku za hypotéku. Cíl takového procesu je však totožný. Získat lepší splátkové podmínky, nižší úrok a řadu bonusů navíc.

Možná i vám se vyplatí refinancovat vaše staré dluhy, které jistě nebudou patřit k těm nejvýhodnějším. Abyste docílili efektivního výsledku, musíte se soustředit na to, kde najít tu nejlepší novou půjčku, jež nahradí všechny staré.

Srovnání konsolidací na jediném místě

Využít k tomu můžete ten nejpověřenější internetový portál, jímž je Ušetřeno.cz. Právě na něm si můžete porovnat nabídky od několika bankovních a nebankovních společností, z nichž získáte potřebné údaje. Například maximální částku úvěru, celkovou dobu splatnosti, úrokovou sazbu nebo hodnotu RPSN.

Neváhejte zatočit se svými starými dluhy a odrazte se od pomyslného dna za pomoci konsolidace nebo refinancování. Oba dva produkty lze napasovat na jakékoliv předešlé úvěry bez výjimky.

Díky konsolidaci půjček můžete ušetřit za úroky
5 (100%) 1 vote

Sdílet článek

Komentáře

komentářů