Etalon nebankovních půjček – Home Credit

Sdílet článek

Asi nejproslulejší tuzemská půjčka. Letitá tradice, tisíce klientů, velká sebeprezentace v médiích. Home Credit půjčuje všem občanům ČR starším osmnácti let, kteří se mohou prokázat trvalým příjmem. Povinností není – na tuzemském trhu velmi překvapivě – mít účet v bance. Potřeba není ani ručitel a velkou výhodou je možnost měnit si libovolně datum splatnosti a výši půjček. Je však samozřejmě nutné počítat s tím, že klient potom ve finále zaplatí ještě o to více, protože se splátkový kalendář jen rozloží, dlužná částka se rozhodně nezmenší.

Až dvě stě tisíc korun na sedm let

Maximum pro žadatele je dvě stě tisíc korun, a to vše na dobu čtyřiaosmdesáti měsíců, tedy až sedmi let. A jaké je minimum pro sjednání úvěru? Deset tisíc korun na dobu jednoho roku. Podmínky jsou velmi přehledné, což je rozhodně velká výhoda pro každého žadatele – nic není nutné dlouho hledat, vše je zcela transparentní. Dokonce, dohodnutá půjčka se dá do jednoho měsíce od podepsání smlouvy bezplatně zrušit. Klient jen zaplatí zpátky jistinu půjčky, ta je bezprostředně poté anulována.

Až 200 tisíc korun a bez ručitele – Mám zájem <<

Home Credit, a.s. má za sebou více než dvacetiletou tradici a jde o jednoho z největších poskytovatelů spotřebitelských půjček v ČR. Nabízí i konsolidaci úvěrů nebo úvěr na automobil. Finanční zázemí tvoří nadnárodní korporace – Home Credit. Ta působí i v řadě různých evropských a světových zemí. Home Credit stojí také v pozadí vzniku projektu jako je například půjčka Kamali.

Jaké jsou tu nevýhody?

Samozřejmě, ačkoliv bombastická reklamní kampaň udělá své, i nebankovní půjčka Home Credit má své nevýhody. Je to například nízká schvalovatelnost, úvěru se dočká v průměru méně než polovina z celkového počtu žadatelů. V neposlední řadě jsou tu také sankční pokuty. Při nesplácení půjčky čekají klienta opravdu mimořádné sankce. Půjčka se tak může opravdu hodně prodražit, bude-li sjednána neuváženě…

5/5 - (3 votes)
Sdílet článek