Investice do drahých kovů jsou bezpečné

Sdílet článek

Globalizovaná společnost nabízí mnoho komodit, do kterých může investovat úplně každý, kdo se pro takový krok rozhodne. Ne každý způsob investování je však vhodný pro každého. Jak s investicemi začít a jakou investici lze považovat za relativně bezpečnou? Jednoznačně investici do drahých kovů.

Zlato a stříbro jsou stále na vrcholu

Mluvíme o tradičních investičních kovech, kterými jsou zlato a stříbro. Při pohledu na graf ceny stříbra a zlata proti dolaru (nemluvíme tedy o české koruně, kdy je cena kovů dále ovlivněna kurzem proti standardním měnám) totiž vidíme, že cena v dlouhodobém horizontu stále roste. Pravděpodobnost, že byste přišli o své investice do stříbra nebo zlata, je mizivá.

A jakým způsobem investovat? Forma je na vás. Možností jsou zlaté mince nebo stříbrné mince. Jedná se o klasickou variantu, která je kromě investice i příjemná na pohled, ale v zásadě se od koupě investičních zlatých slitků liší minimálně. Slitky všeobecně seženete i v menších gramážích (a tedy i cenách) než nejmenší mince: méně už to platí u investičních stříbrných slitků. Pořídit si můžete také sběratelské mince či medaile, které jsou hodnotné nejen pro vás jako pro sběratele: může se vám poštěstit takovou minci za nějakou dobu sběrateli chytře prodat. Proto je na místě i jejich vyšší cena.

Nakupujte spolehlivě

Při rozhodování o tom, kde nakoupíte své investiční zlato či stříbro, dbejte na to, abyste jednali se spolehlivým partnerem. Mezi přední obchodníky v České republice patří společnost AuPortal. Právě u této společnosti si můžete být jisti, že ke slitkům s nižší hmotností získáte certifikát, ty větší pak budou označené sériovým číslem a dalšími údaji, které garantují ryzost zakoupených produktů. Podobně je tomu i u mincí.

Investice do zlata a stříbra je relativně bezpečná. Pusťte se do ní ještě dnes a nenechte inflaci, aby dále polykala vaše úspory!

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek