Jak na to, když si chcete sjednat půjčku? Poradíme vám…

Sdílet článek

Vzít si úvěr je někdy nutností, zvláště pokud rodinný rozpočet potřebuje bezpodmínečně nějakou finanční injekci. Jak ale správně postupovat, abychom neudělali chybu? Samozřejmě, rychlost je tu důležitou veličinou, zvláště pokud splacení složenek nebo nákup potravin na víkend vážně nepočká. Je však nutné mít oči otevřené a zjistit si nějaké informace i o poskytovateli půjčky. Doporučení přátel, ale také reference napříč internetem, to vše rozhoduje. Pokud však již máte vybráno, jistě vás potěší malý návod, jak celou půjčku uzavřít co nejrychleji a bez nejmenších problémů.

Obvykle se vše vyřeší online, jde jen o několik málo bodů

Půjčka se v dnešní době řeší hlavně přes internet, to je určitě všeobecně známé a nikoho podobná informace snad už nepřekvapí. A to navíc bez ohledu na fakt, zda si sjednáváte půjčku v nebankovním sektoru nebo se obrátíte na některou z tuzemských bank. Vše je velmi jednoduché, protože postačí v úvodu pouze vyplnit krátký kontaktní formulář. Zde uvedete pouze své jméno, příjmení a další dva kontaktní údaje – telefon a emailovou adresu. Samotnému sjednání půjčky pak už nic nebrání, ale jak asi tušíte, dat tu bude zapotřebí ještě několik. Například, podle zákona týkajícího se spotřebitelského úvěru z roku 2016, je nutné doložit trvalý příjem. Čtveřice zmíněných osobních údajů je však základ, teprve poté vás totiž budeme moci přímo kontaktovat.

Následuje osobní schůzka, kde zjistíte další informace a ověříte si své reálné možnosti, na jakou půjčku můžete vlastně dosáhnout. Bankovní poradce se vám samozřejmě co možná nejvíce přizpůsobí, o místě schůzky nebo jejím čase rozhodujete také – rozhodně nedostanete nadiktováno nic předem! Domluva po telefonu je zcela bez problémů…

Podmínky nejsou složité, smlouva bude velmi krátká

Není se čeho obávat, protože administrativní proces u dnešních půjček je už poměrně jednoduchý. Rozhodně nečekejte jednání v řádu týdnů, vše se vyřeší mnohem rychleji, než jste si možná původně mysleli. A jak sepsat smlouvu o půjčce? Cílem vždy je, aby byla smlouva co možná nejjednodušší, protože dvojznačnosti nebo dlouhé právnické obraty nikomu nesvědčí. Kdo by četl dlouhý a v podstatě také nepříliš srozumitelný dokument? Pokud se naopak celá smlouva vejde na jediný arch papíru, rozhodně to bude více než dobré znamení.

O tom, zda splňujete nároky kladené na žadatele pro poskytnutí úvěru, se dozvíte velmi brzy. Není třeba dlouho čekat a setkat se s bankovním specialistou například i několikrát. Posouzení trvá krátce, můžete se spolehnout na to, že administrativy zde bude skutečně minimum…

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek