Jak si vybrat tu nejlepší nebankovní půjčku?

Sdílet článek

Do výplaty zbývá ještě týden a vás znenadání přepadly neočekávané výdaje? Kde si ale půjčit chybějící peníze? Poradíme vám, jak najít tu nejvýhodnější půjčku – tak abyste nepřeplatili víc, než je nezbytné; někdy dokonce ani korunu.

Pro koho jsou určeny nebankovní půjčky?

V posledních letech se u nás s nebankovními půjčkami doslova roztrhl pytel. Tradiční bankovní instituce mají čím dál striktnější podmínky a pokud potřebujete půjčku jen do výplaty – částku v řádu nanejvýš několika tisícovek – tak u vás bankovní půjčka nepřipadá vůbec v úvahu. A právě na klienty, kterým před výplatou pochyběly finanční prostředky často cílí nabídky nebankovních úvěrů. Půjčíte si potřebnou částku, zaplatíte ve lhůtě od několika dní do takových dvou tří měsíců – celé je to velmi jednoduché.

Úroková sazba je u nebankovních úvěrů zpravidla poměrně vysoká, pokud si ale půjčujete právě jen na kratší období, nemělo by to vaši peněženku příliš bolet. A protože je český rybníček nebankovních poskytovatelů stále obsazenější, předhánějí se navzájem v tom, kdo představí výhodnější nabídku. Na tom jako klient můžete samozřejmě profitovat.

Například taková půjčka Kamali patří k těm nejlevnějším produktům na trhu. Napoprvé vám půjčí částku do 10 000 Kč se splatností do 30 dní. Pokud půjčku splatíte do 14 dní, nezaplatíte přitom ani korunu navíc; pokud do 30 dní, za každou tisícikorunu vám bude účtován poplatek 33 Kč. To je opravdu velmi levná nabídka.

Kde najdete nejlevnější nabídku?

Kde tedy hledat nejvýhodnější nabídku? Nejjednodušším řešením jsou nezávislé internetové srovnávače. Jednotlivé nabídky najdete na těchto webech v přehledném seřazení a na první pohled uvidíte, která ve vašem případě připadá v úvahu. Srovnání nebankovních půjček je tady vždy doplněno o všechny základní informace o samotném úvěru, jeho poskytovateli a podmínkách. Nechybí ani přehled často kladených otázek a odpovědí nebo třeba uživatelské recenze.

Krom toho, že budete ušetřeni zdlouhavého procházení každé nabídky, na kterou narazíte, máte u profesionálních srovnávačů také jistotu, že nenarazíte na podvodnou nabídku. Všechny zalistované půjčky jsou ověřené a seriózní.

3.7/5 - (3 votes)
Sdílet článek