Jak si vytvořit pasivní příjem

Sdílet článek

Možná už jste také někdy přemýšleli o tom, jaké by to bylo, kdybyste nemuseli nic moc dělat, ale plynuly by vám na účet peníze. Není to tak zcela nemožné, a opravdu není nutné kvůli tomu investovat miliony. Existují možnosti, jak si velmi zajímavě zajistit pasivní příjem prostřednictvím internetu. Je jich samozřejmě hodně, my si dnes ale představíme dvě úplně nejznámější. Nejenom jejich klady, ale také zápory.

Affiliate marketing

Že jste takové slovo ještě neslyšeli? Nebojte, neskrývá se za tím nic složitého. Je to v podstatě dobře propracovaný provizní systém. To v praxi znamená, že bude zapotřebí, abyste pomohli s byznysem někomu jinému.

V podstatě nejjednodušší a také asi jedinou možností, jak na affiliate marketingu vydělávat, je vlastnit webové stránky na WordPressu. Úspěšné a navštěvované webové stránky. Proč? Affiliate funguje tak, že umístíte na svých stránkách reklamu. O jaký druh se bude jednat, jestli o kontextovou, schovanou přímo v textu, nebo klasickou reklamu bannerovou, závisí jednak na možnostech vašich stránek, ale také na požadavcích vašeho budoucího affiliate partnera.

Celý model funguje na tom principu, že člověk, který přijde na vaše webové stránky klikne na reklamu, kterou tam máte umístěnou. Následně na stránce, na kterou odkazuje, provede požadovanou akci, nejčastěji nákup, někdy také registrace, někdy stačí i pouhé kliknutí. Za tuto akci je vám vaším affiliate partnerem vyplacena provize. Snadné, že?

Má to ale také několik nevýhod. Za prvé, vaše stránka musí být hodně navštěvovaná, aby to mělo nějaký efekt. Za druhé, musíte obezřetně umisťovat reklamu, protože čtenáři jsou na její přílišné množství značně alergičtí. A z toho plyne i poslední nevýhoda, spousta uživatelů má ve svém prohlížeči plugin, který blokuje reklamy. Na druhou stranu, vaší jedinou starostí je správa stránek.

Affiliate marketing
Affiliate marketing je marketingový nástroj internetových firem, který funguje na provázanosti stránek prodejce služeb nebo produktů se stránkami, které službu či výrobek doporučují. Jde o systém založený na propagaci produktu firmy prostřednictvím stránek affiliate partnerů, kteří za to dostávají podíl (provizi) z prodeje.

Multi-level marketing

Druhou možností je MLM. Pod touto zkratkou se skrývá název Multi-level neboli víceúrovňový marketing. Tyto systémy obvykle lákají na velmi lákavé provize a možnost vybudovat si plně pasivní příjem tím, že vybudujete a necháte za sebe pracovat svůj tým.

Na internetu tvoří značnou část MLM programů takzvané „klikačky“. Tedy vy klikáte na reklamy a za jejich shlédnutí dostáváte peníze. Pokud přivedete do systému další členy, kteří se zaregistrují přes váš partnerský kód, dostáváte určitý podíl z jejich odměny. A také za členy, které přivedou oni sami. Obvykle můžete takhle zajít až do desáté větve. Spousta MLM programů takto slibuje zázračné výdělky. Nezpochybňujeme, že některé z nich mohou fungovat. Dávejte si ale pozor na podvodníky, protože je jich na internetu plno. Než se do nějakého MLM programu pustíte, ověřte si, zda skutečně vyplácí peníze. Pozor na příspěvky na diskuzních fórech ze zahraničí, zfalšovat screen prokazující platbu zvládne v dnešní době i průměrně zdatný uživatel.

Podtrženo, sečteno, na internetu se rozhodně vydělat dá a dá se vybudovat také pasivní příjem. Musíte si ale hodně dobře rozmyslet, komu svěříte svůj čas a v některých případech i peníze.

3.9/5 - (10 votes)
Sdílet článek