Jak ušetřit na výběru půjčky

Sdílet článek

V dnešní době si život bez bankovní půjčky asi nikdo nedokáže představit. Půjčujeme si na koupi nového auta, na stavbu rodinného domu i na novou, a hlavně stále lepší elektroniku. Mnohdy půjčky slouží nejen k financování nových spotřebičů a majetku, ale často se pomocí nich lidé dostávají ze špatné finanční situace. Je však velký rozdíl mezi tím, zda se upíšete k drahé a nevýhodné půjčce nebo zda si necháte poradit, jak na půjčce ušetřit.

Pokud se nacházíte ve špatné finanční situaci nebo si potřebujete půjčit na nový spotřebič do domácnosti, neuspěchejte sjednávání úvěru a dbejte na výběr vhodné bankovní půjčky. Určitě si nezapomeňte přečíst nezávislé recenze bankovních půjček. Díky tomu můžete ušetřit až tisíce! Určitě se ptáte, jak postupovat při výběru úvěru a čeho se držet. Poradíme vám snadný postup, díky kterému ušetříte na půjčce a nebudete se tak neustále točit v kruhu nesplatitelných dluhů.

Půjčku vybírejte důkladně a srovnávejte nabídky

Při výběru půjčky se nenechte uchvátit ihned první nabídkou. Právě naopak, vybírejte pečlivě a důkladně. Sledujte zejména tyto základní parametry: úrokovou sazbu, RPSN, poplatky a možnosti splácení. Úrokovou sazbu určitě nepřehlížejte, ale nezapomínejte ani na RPSN, které vám ukáže, kolik za půjčku celkem zaplatíte včetně veškerých poplatků (během jednoho roku). RPSN obsahuje vše, co půjčku navyšuje. Úrokovou sazbu, poplatky, pojištění i další platby navíc.

Pozor na všechny poplatky

Také poplatky není dobré brát na lehkou váhu. Bohužel, u některých půjček vás mohou překvapit skryté poplatky, které mohou půjčku záhadně navýšit až na neunesitelnou částku. Proto si vždy nezapomeňte zjistit, jaké poplatky budete u konkrétní půjčky platit, a to i v případě poplatku z prodlení nebo poplatku za předčasné splacení půjčky. Nenechte se nepříjemně překvapit bankou a vždy se snažte být o krok vpřed.

Na které poplatky si dát pozor?

  • Poplatek za vedení účtu
  • Poplatek za sjednání půjčky
  • Poplatek při nesplnění podmínek pro vedení účtu zdarma (obrat na účtu)
  • Poplatek za pojištění neschopnosti splácet
  • Poplatky za předčasné splacení
  • Poplatky za opožděné splátky
  • Poplatek za upomínku

Dalším důležitým parametrem jsou možnosti splácení, které zahrnují výši měsíční splátky, způsob úhrady splátek i jejich celkový počet. Informujte se také o četnosti splácení. Obvykle se půjčka hradí jednou měsíčně, ale některé nebankovní instituce po vás budou chtít splátku například jednou týdně.

Srovnání půjček vám ušetří čas a peníze

Určitě si nyní říkáte, kdo má všechny tyto parametry sledovat a hledat mezi tisícem nabídek na internetu. S tím vám snadno pomůže srovnání půjček, ve kterém máte přehledně zobrazeny a porovnány jednotlivé půjčky. U každé půjčky vidíte parametry a můžete si jednoduše spočítat úrokovou sazbu. Ke všem úvěrům je pak k dispozici detailní přehled, ve kterém se dozvíte podrobné informace o půjčce i o bance nebo instituci, která ji poskytuje.

Srovnání půjček je zcela zdarma a nabízí intuitivní ovládání. Díky tomu si během pár minut vyberete půjčku, která vám bude vyhovovat a ušetříte až tisíce korun!

Spojte půjčky a ušetřete na poplatcích

Pokud už se točíte v kruhu půjček a měsíčně splácíte i několika různým bankám, zkuste si sjednat spojení více půjček do jedné. Ušetříte tak na poplatcích a možná se vám podaří získat i výhodnější úrok, nebo vám banka nabídne jiné bonusy. Ušetřené peníze pak můžete využít třeba na nákup vysněného spotřebiče. Konsolidace vám navíc pomůže snadněji ohlídat všechny splátky. Rázem máte totiž z několika půjček půjčku jednu – a s tím souvisí i snížení počtu splátek v měsíci. Získáte tak lepší přehled nad svou finanční situací.

Splácejte včas a pravidelně

Některé banky umí své klienty ocenit. Za pravidelné a včasné splácení bankovní půjčky vás odmění různými bonusy nebo úlevami. Ano, existují i banky, které vás odmění za spolehlivé splácení a odpustí vám i několik splátek. Jiné naopak vrací část úroků. Musíte však důsledně a včas splácet půjčku. Proto se určitě vyplatí využít srovnání půjček a najít si pomocí něj půjčku, která pro vás bude výhodná a nabídne i bonusy za předčasné splácení.

Půjčku vybírejte pečlivě a zvažte všechna pro i proti

Skutečně se vám mnohonásobně vrátí, budete-li půjčku vybírat důmyslně a s rozvahou. Pečlivě zvažte nutnost půjčky, a pokud budete přesvědčeni, že se bez ní neobejdete, své první kroky směřujte na srovnání půjček, kde si nejprve jednotlivé půjčky porovnejte. Hlavně nejednejte unáhleně a o finančním produktu i bance si nejprve zjistěte všechny potřebné informace. Tím předejdete problémům s financemi v budoucnu a ušetříte značné množství peněz, které můžete následně efektivně investovat.

Sdílet článek

Komentáře

komentářů