Jak ušetřit při sjednání cestovního pojištění online

Sdílet článek

Dnešní doba přeje novým možnostem, řada věcí se jednoduše odehrává po internetu, doslova od nákupů elektroniky po seznamování se s novými lidmi. Je možné ušetřit spoustu času, který se pak dá věnovat rodině nebo zajímavým koníčkům. Samozřejmě také online formou vyřešíte věci na poslední chvíli, jejichž vyřešení by jinak zabralo spoustu nervů. Platí to třeba pro cestovní pojištění, jehož význam bychom rozhodně neměli podceňovat. Sjednat si jej snadno můžeme ještě večer před cestou, ať už někam vyrazíme na dovolenou nebo naopak za pracovními povinnostmi.

Cestovní pojištění neřeší vždy jen nehody nebo úrazy

Většina lidí si jistě pod pojmem cestovní pojištění do zahraničí online představí krytí léčebných výloh při cestě do ciziny, které mohou postupně narůst i do desítek tisíc korun. To ale samozřejmě není všechno, nač se klasická pojistka může vztahovat, existuje i pestrá paleta dalších služeb, díky nimž se pokryjí snad všechna myslitelná rizika. O co tu například může jít?

  • Asistenční služby v češtině 24/7. Zajistí odtah nepojízdného auta nebo konzultaci s lékařem.
  • Pojištění desítek různých sportů. A to včetně těch, které spadají pod kategorii „extrémní“.
  • Úhradu nákladů spojených s péčí ve zdravotnických zařízeních, státních i soukromých.

Výhodou je právě možnost hrazení výdajů za lékařské ošetření, které může hlavně v případě soukromých klinik představovat na české poměry až astronomickou částku. Zejména na západ od našich hranic je zdravotní péče velmi nákladná. Přitom pojistné může vyjít jen na pouhých několik korun českých na osobu a den cesty, stačí si vhodně vybrat. Samozřejmě není nutné hledat na vlastní pěst a obětovat tomu svůj drahocenný čas, protože nejlevnější cestovní pojištění online může doporučit i nezávislý srovnávač. Nezapomeňte, že nenadálé situace přicházejí a odcházejí, ale za jejich řešení nesete odpovědnost vy – respektive kvalitně vybraná pojistka. Odcestovat, byť jen na jediný den do ciziny a nemít sjednané pojištění je risk, který se bohužel nemusí vůbec vyplatit.

Platnost pojištění prakticky okamžitě po uhrazení platby

Nemusíte na nic čekat, tuzemské pojišťovny jednají rychle. Pojistné ve většině případů platí hned poté, co je připsána platba na účet – v době internetového bankovnictví může jít řádově maximálně o minuty. Jak si ale vybrat tu nejzajímavější nabídku na trhu, která nabídne odpovídající rozsah služeb a atraktivní cenovku? Právě k těmto účelům poslouží kalkulačka cestovního pojištění, se kterou budete mít za pár okamžiků dokonale jasno o aktuální situaci na trhu. Najít to vůbec nejlevnější cestovní pojištění online, které přináší rozsáhlé pojistné krytí a pestrou paletu doplňkových služeb, tak v době internetu nemusí být vůbec nijak obtížné…

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek