Jak ušetřit tisíce výběrem správné půjčky

Sdílet článek

Řada lidí si dnes život bez půjčky nedokáže představit. Na úvěr mají dům, vybavení, drahou elektroniku, atd. Jsou však lidé, kteří se dostanou do horší finanční situace a půjčka je pro ně často jediné řešení. Pokud řeší půjčku v časovém presu nebo pod tlakem, často sáhnou po první nabídce, která je může stát i desetitisíce korun navíc.

Tipy, jak ušetřit tisíce

  • Srovnejte si jednotlivé nabídky

Velice důležitým parametrem u každé půjčky je úroková sazba a rozhodně se nevyplatí ji přehlížet. Chcete-li ušetřit, snažte se co nejlépe využít nabídku co nejnižších úrokových sazeb. Na trhu najdete půjčku s úrokem 7% nebo třeba 24%. Nejvíce by vás mělo zajímat RPSN, tedy kolik zaplatíte za půjčku celkem včetně všech poplatků v průběhu jednoho roku. Ušetřit vám pomůže online srovnávač. Srovnávač půjček vám ukáže vždy aktuální nabídku půjček, u kterých vidíte všechny potřebné parametry. Srovnání je zcela zdarma, trvá jen pár minut. Porovnávat můžete bankovní i nebankovní půjčky, hypotéky nebo nejrůznější komodity. Všechny zásadní parametry porovnáte na jednom místě a vy si ušetříte čas.

  • Sledujte veškeré poplatky

U půjčky se můžete čas od času setkat s nejrůznějšími poplatky, například za vedení účtu, za sjednání půjčky, apod. V případě, že se rozhodnete pro bankovní půjčku, její získání je podmíněno založením běžného účtu u instituce, u které si půjčujete. Leckdy snadno přehlédnete podmínku nutnosti mít obrat na tomto účtu, aby byl zcela zdarma. Pokud účet nevyužíváte, zaplatíte za něj každý měsíc poplatek a hned máte výdaj navíc. U půjček je dalším a často zbytečným poplatkem také pojištění neschopnosti splácet.  Při zřizování půjčky vám často nabídnou pojištění, které zpravidla platíte zvlášť. Zajímat by vás také měli poplatky za předčasné splacení, pokuty za opožděnou splátku nebo odeslání upomínky.

  • Využívejte bonusy za řádné splácení

Chcete-li ušetřit tisíce výběrem správné půjčky, pak volte takovou, která své klienty odměňuje. Nejvíce peněz ušetříte právě díky nabídkám bonusů za řádné splácení. Ty nabízí bankovní i nebankovní společnosti.  Ve formě snížení úroků nebo vrácení několika splátek zpět odměňují poskytovatelé půjček ty, kteří splácejí pravidelně. Díky tomu pak může dojít k velkému snížení výsledné ceny za půjčku.

  • Půjčku vybírejte skutečně pečlivě

Výběru půjčky věnujte dostatek času a vybírejte ji skutečně pečlivě. Vždy je podstatné zvážit, zda půjčku skutečně potřebujete. Nevydržíte do výplaty bez mikrovlnky? Neobejdete se bez zbrusu nového telefonu? Nepůjčí vám rodina?  I když jste pod tlakem, rozhodně si neberte první půjčku, kterou vám nabídnou. Zejména pod tlakem jednají lidé zkratkovitě a nad důsledky svého výběru nepřemýšlí. Skutečně se naučte využívat srovnávač půjček. Ten vás nic nestojí krom chvilky vašeho času.

  • Jednotlivé nabídky půjček se liší nejen v úrocích

Nabídka bankovních i nebankovních půjček je poměrně široká. Jednotlivé nabídky se liší nejen v úrocích a výši RPSN. Mají také rozdílné poplatky za sjednání půjčky, za vedení úvěrového účtu nebo za pozdní platbu. Díky velké konkurenci se firmy předhánějí v nabídce výhodnějších podmínek. Při troše hledání můžete ušetřit tisíce korun.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek