Jak vybrat vhodný běžný účet a na to se dívat?

Sdílet článek

Jen málokdo v dnešní době funguje bez bankovního účtu. U podnikatelů a firem je co celkem samozřejmé, výjimky byste však stěží hledali i mezi běžnými občany. Lidé berou účty jako takovou bezpečnou úložnu svých finančních prostředků. Nechávají si na ně zasílat výplaty a zároveň z nich čerpají peníze pro hrazení nejrůznějších služeb a produktů.

Jestliže stojíte před otázkou, jaký běžný účet je nejlepší právě pro vás, přinášíme vám několik zásadních informací, jež vám s volbou ideálního konta možná pomohou.

Hlídejte si především poplatky

Každý člověk využívá bankovní účet v trochu jiném rozsahu. Někdo si tam jednorázově pošle výplatu a všechno hned vybere, jiný jej zase používá aktivně až nadstandardně. A možná právě podle toho byste měli přistupovat k finálnímu výběru.

Tím prvním, co vás bude u většiny bankovních produktů zajímat je vedení účtu. V ideálním případě půjde o bezplatný účet. I ty základní totiž dokáží náročnějším zákazníkům nabídnout mnohé. Dále byste se měli zaměřit na ostatní poplatky.

  • Poplatky za transakce – jednorázové příkazy, trvalé příkazy, SIPO, inkaso a jiné
  • Výběry z bankomatů vlastní či cizí banky, a to nejenom v ČR, ale také v zahraničí
  • Možnost kontokorentního úvěru

Pokud chcete mít nový bankovní účet neustále při sobě, nezapomínejte ani na využití internetového a dnes už i mobilního bankovnictví. To může být pro mnohé značná výhoda při správě peněz. Důležitou roli hraje i bankovní karta a její přidružené služby.

Bankovní účty pro studenty

Pokud jste studentem, a ještě si pravidelně nevyděláváte, možná vás vedle běžných účtů daleko více nadchne studentský účet. Ten je spojen s řadou výraznějších slev. Počítat však musíte s tím, že některé bankovní instituce po vás budou chtít potvrzení o studiu. Zároveň je fungování účtu omezeno i věkem klienta. Nejdéle to bývá do 26 let. I tak se mnohdy jedná o nabídky, které vám ušetří spoustu peněz nejenom při správě, ale také při jejich utrácení.

Ve všech případech jde navíc po poměrně jednoduchou záležitost. Běžný i studentský bankovní účet dnes můžete založit jak na pobočce společnosti, tak skrze telefonní linku. Velice oblíbenou cestou je online žádost na internetu. Potřebné dokumenty a smlouvy jsou pak doručovány kurýrní službou, takže s novým účet nemusíte mít jakékoliv starosti.

Rozmyslete se, jaké bankovní konto je ideální zrovna pro vás.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek