Jak zrušit povinné ručení a najít si nové?

Sdílet článek

Povinné ručení je zákonem vyžadováno. Sjednat si jej musí každý majitel vozu, s nímž bude jezdit na pozemních komunikacích. Pakliže takovým produktem disponujete a nejste spokojeni s jeho plněním, můžete jej samozřejmě zrušit.

V tomto případě ale pozor, protože ukončení povinného ručení nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá. Obvykle jste totiž vázáni smlouvou na dobu určitou, takže výpověď se nabízí ke konci platnosti takové smlouvy. Existuje však i několik jiných způsobů, jak zrušit pojištění vozidla.

  • Dohoda s pojišťovací společností
  • Změna pojistných podmínek, které vám nevyhovují
  • Změna vlastníka automobilu
  • Likvidace vozidla

V okamžiku, kdy víte, jak zrušit povinné ručení, je nejvyšší čas přistoupit k další otázce. Jak si najít nové výhodné pojištění vozu?

Sjednejte si povinné ručení online

Ideálním řešením je samozřejmě srovnání nabídek od pojišťovacích společností. Možná byste se divili, ale produktová portfolia pojišťoven se v tomto směru značně liší, takže úspora může dosahovat až několika stokorun ročně.

Aby bylo porovnání pojištění co nejpřesnější, je zapotřebí uvést dostatek osobních údajů a technických parametrů o automobilu. To vše z pohodlí domova za pomoci jednoduché online žádosti. Výsledkem pak bude pojištění šité na míru a ještě za tu nejlepší cenu na trhu.

Kde sjednat pojištění online?

Jestliže aktuálně řešíte otázku nového povinného ručení, určitě vám přijde vhod informace, kde výše uvedené provést. Nápomocen vám bude internetový portál pujcka.co, kde lze porovnat a sjednat povinné ručení online.

Neplaťte za pojištění vozu více, než musíte a zajistěte si změnu pojišťovny, která je bezplatná. Stačí povinné ručení zrušit, srovnat nabídky, sjednat jej na internetu a máte po starostech. Ano, tak snadná je cesta k novému a výhodnějšímu pojišťovacímu produktu.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek