Jaký mobilní tarif pro dítě?

Sdílet článek

V dnešní době už není nic zvláštního, když mají i malé děti hned od začátku školní docházky mobilní telefon. Jedná se o skvělý způsob, jak umožnit okamžitý kontakt s rodiči v případě, že je to potřeba. Ujede autobus, ztratí se klíče, nebo se stane jakákoliv situace, kterou je nutné hned řešit, a mobil je nejrychlejší cestou, jak toho dosáhnout. Nic ale není zadarmo, aby se dítě dovolalo, musí mít ve svém telefonu aktivované příslušné služby. Pojďme se podívat na to, které typy služeb jsou pro děti nejvhodnější.

1) Předplacená karta s kreditem

Pro ty úplně nejmenší děti se jedná o ideální řešení. Nevolají většinou nikomu jinému než rodičům, a rozhodně se nejedná o desítky minut měsíčně. Navíc, u menších dětí může dojít ke ztrátě či krádeži telefonu, a v takovém případě ztráta předplacené karty zamrzí mnohem méně. Prostě koupíte za pár korun jinou a nemusíte složitě blokovat číslo u operátora, navíc s poplatky za vystavení nové karty. Karta má ale také svoje nevýhody, především tu, že jí musíte pravidelně dobíjet, jinak se dítě nikam nedovolá.

2) Paušální tarif

Pro starší děti s větší potřebou volání a psaní zpráv se rozhodně více vyplatí měsíční tarif. Opět ale upozorňujeme na riziko ztráty mobilního telefonu a karty, zkuste se poohlédnout po nějakém tarifu bez pevného úvazku, který se bude dát snadno zrušit. Důležité je promyslet si, co všechno vaše dítě reálně potřebuje a v jakém množství. Víte například, že raději volá, než píše SMS? V takovém zvolte tarif, který obsahuje více minut a méně zpráv. Můžete tím i dost ušetřit.

3) Rodinné tarify

Některé tarify na trhu jsou koncipované jako rodinné. Vy tedy platíte paušální částku a máte k dispozici až čtyři čísla s rozdílnými službami. Rodiče tak mohou například mít neomezené tarify a jejich děti mohou mít nižší tarify, které ale postačí jejich potřebám.

4) Data – ano, či ne?

Internet v mobilu je na rozdíl od doby před deseti lety naprostou samozřejmostí a už ho má skoro každý. Leckdy se může hodit i vašim dětem, třeba pro vyhledání spoje nebo chatovací aplikace, kde je na rozdíl od SMS zpráva zkrátka zadarmo. Pokud se ale pro data rozhodnete, raději si předem zjistěte, zda po vyčerpání povoleného balíčku nedochází k automatickému zakoupení balíčku nového, případně svým dětem v telefonu nastavte omezení, kolik dat smí měsíčně telefon spotřebovat.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek