Jeff Bezos – budoucí nejbohatší člověk planety

Sdílet článek

Alespoň na chvíli se stát nejbohatším člověkem na světě, o tom jistě někdy snil každý z nás. Podobná věc se ovšem podaří skutečně málokomu. Jedním ze šťastlivců se stal nedávno Jeff Bezos. Majiteli světoznámé společnosti Amazon patřil ovšem zmíněný titul jen několik hodin, aby se vrátil zpět do rukou Billa Gatese. Dá se ale předpokládat, že americký podnikatel na svůj úspěch už brzy naváže.

Kariéra, která začala v devadesátých letech, je velmi úspěšná

Amazon se dostal na akciový trh v roce 1997, kdybyste si koupili nejmenší možný podíl, nezaplatili byste za něj ani dvacet dolarů. Když ale o čtrnáct let později přišla na trh čtečka knih Kindle Fire, cena prudce narostla, v roce 2015 vyšla jedna akcie na více než pět set dolarů. V letošním roce atakovala dokonce hranici tisíce dolarů a udělala z Bezose člena skutečně elitního klubu. Rodák z Nového Mexika se zapsal do historie, stal se teprve šestým majitelem titulu „Nejbohatší člověk planety“ za posledních třicet let. V minulosti se na podobnou pozici dokázali dostat například Mexičan Carlos Slim Helú nebo Bezosův krajan Warren Buffett.

Jeff Bezos je dlouholetým příznivcem amerických republikánů, které také pravidelně finančně podporuje. V minulosti přispěl i na kampaň ohledně legalizace homosexuálních sňatků v USA. Oženil se v roce 1993, s manželkou Mackenzie (za svobodna Tuttleovou) mají společně čtyři děti. Třiapadesátiletý miliardář má za sebou i krátkou filmovou roli, objevil se totiž v minulém roce v pokračování kultovního Star Treku. Amazon není samozřejmě jedinou Bezosovou aktivitou, v roce 2000 založil americký miliardář společnost Blue Origin, která se zabývá komerčními lety do vesmíru, o dvanáct let později vstoupil do světa amerického tisku, když koupil list The Washington Post.

4/5 - (2 votes)
Sdílet článek