Kdo je kdo? Nová Trumpova administrativa

Sdílet článek

Koho najdete v budoucí americké vládě, kterou sestavuje Donald Trump? Podívejte se na přehledný seznam, všech, zatím potvrzených kandidátů včetně jejich stručného životopisu a kariéry.

Elaine Chao – ministrině dopravy

Elaine Chao není ve Washingtonu žádným nováčkem. Zapsala se do historie jako první žena asijského původu, která zastávala funkci ministryně práce v administrativě George W. Bushe. Dále působila ve funkcni CEO v United Way a též působila jako ředitelka mírových sborů. Chao pochází ze zámožné rodiny zabývající se námořní přepravou a do USA emigrovala, když jí bylo 8 let. Před působením ve vládních službách pracovala v bance v San Franciscu a New Yorku. Jejím manželem je Mitch McConnell, který působí jako vůdce republikánské většiny v Senátu.

chao_elaine

Reince Priebus – personální šéf Bílého domu

Reince Priebus v minulosti působil jako ředitel Republikánského národního výboru, tedy jako faktický předseda strany. Předtím zastával funkci generálního právního zástupce strany. Priebus má dobré vztahy s vůdci replublikánských většin v Kongresu a mohl by pomoci Trumpovi v jednání s čelními představiteli republíkánů. Jmenování Priebuse personálním ředitelem Bílého domu bylo oznámeno 13. listopadu.

getfile-aspx

Michael Flynn – poradce pro národní bezpečnost

Michael Flynn působil jako ředitel vojenské rozvědky DIA v letech 2012 až 2014. Dále sloužil v Iráku a Afghanistánu. Donald Trump mu nabídl místo poradce pro národní bezpečnost. To znamená, že Michael Flynn bude disponovat kanceláří přímo v Bílém domě a kromě prezidenta se nikomu nezodpovídá. Je zastáncem tvrdšího postupu proti radikálním islamistům.

michaelflynn

Stephen Bannon – šéfporadce

Ten, co vyhrál Trumpovi kampaň. Šéf prezidentské kampaně se stal v sprnu 2016, poté co se uvolnil z pozice ředitele Breitbart News, pravicového internetového deníku, který byl levicovými aktivistickými skupinami Southern Poverty Law Center a Anti-Defamation League kritizován, že šíří konspirační teorie o Hillary Clinton.

steve-bannon-trumps-new-campaign-chief-is-a-right-wing-rottweiler-1471453485

Jeff Sessions – ministr spravedlnosti

Jeff Sessions působí v americkém senátu za stát Alabama od roku 1997. Byl první, z úřadujících senárorů, kdo podpořil Trumpovu prezidentskou kampaň. Je označován za ikonu Tea Party a jednoho z nejvíce konzervativních senátorů. Nominován na ministra spravedlnosti byl 18. listopadu 2016.

jeff-sessions-79859861103fc863

Mike Pompeo – ředitel CIA

Kongresmen za stát Kansas, člen hnutí Tea Party od roku 2010 a absolvent elitní vojenské školy West Point a Hardvard Law School. Kritik mezinárodní dohody s Íránem. Nominován do funkce 18. listopadu 2016.

pompeo_mike

Nikki Haley – velvyslankyně při OSN

Působí jako guvernérka v Jižní Karolíně jako vůbec první žena v této funkci v historii. Její kritici jí vytíkají nedostatek zkušeností se zahraniční politikou.

nikkihalley

Tom Price – ministr zdravotnictví

Hlavní prioritou Toma Price ve funkcni ministra zdravotnictví je zrušit Obamovu reformu zdravotnictví zvanou jako Obamacare. Předsedal rozpočtovému výboru sněmovny a v minulosti působil 20 let jako ortoped a ředitel ortopedické kliniky Grandy Memorial Hospital.

tomprice2

Wilbur Ross – ministr obchodu

Wlbur Ross se v kampani od začátku profiloval jako velký zastánce a podporovatel Donalda Trumpa. Ross je ředitel společnosti WL Ross & Co., která se specializuje na restrukturalizace firem, které se dostanou do finančních problémů. Jeho specializace jsou společnosti zabývající se ocelí a uhlím. Své akvizice často financuje na dluh.

ross

Betsy DeVos – ministryně školství

Betsy DeVos je předsedkyní Aliance pro svobodnou volbu vzdělávání a členkou rady Nadace pro prvotřídní vzdělávání. S manželem Dickem DeVosem, ředitelem MLM společnosti Amway, investují do rozvoje čistých energií a čistých technologií.

betsy_devos

Steven Mnuchin – ministr financí

Steven Mnuchin působil v primárkách jako ředitel financování Trumpovi kampaně. Dříve působil jako investor se zaměřením na hollywoodské filmy. Podílel se například na filmech American Sniper, Lego příběh, Sebevražedný oddíl či Avatar. Také pracoval 17 let v investiční bance Goldman Sachs či pro amerického finančního maďarského původu George Sorose.

104137098-img_8641-600x400

Sdílet článek