Konsolidovat můžete nebankovní půjčky, kreditní karty i kontokorenty

Sdílet článek

Ztrácíte přehled nad závazky a termíny splátek? Usnadněte si život a nečekejte na nejhorší. Konsolidovat můžete různé typy úvěrů od různých poskytovatelů. Získáte lepší splátkové podmínky a v neposlední řadě máte možnost výrazně ušetřit.

Díky konsolidaci ušetříte nejen peníze

Mezi nejčastější důvody neschopnosti splácet patří čerpání více půjček najednou za různých podmínek a špatně nastavený splátkový kalendář. Konsolidace představuje efektivní řešení, protože umožňuje sloučení více půjček od různých věřitelů do jedné. Výsledkem jsou v první řadě sympatičtější splátkové podmínky a v druhé výrazně větší přehlednost o tom, kde a co musíte zaplatit. Konsolidace vás odprostí od otravné administrace a kromě peněz vám ušetří také hromadu času.

Pro koho je konsolidace vhodná?

Sloučení půjček je ideálním produktem pro žadatele, kteří se dostali do finanční tísně. V případě většího množství bankovních a nebankovních úvěrů je velmi jednoduché chytit se do dluhové spirály. Snížení splátek díky konsolidaci potěší nejen běžné zaměstnance či podnikatele, ale i matky na mateřské dovolené a důchodce. Neexistuje jediný důvod, proč se v případě komplikací se splácením konsolidaci vyhýbat. Z pohledu žadatele byste jen stěží našli výhodnější řešení.

Co vše můžete konsolidovat?

Často se dočtete, že konsolidovat můžete pouze dva podobné úvěry od jednoho věřitele. To není pravda, ba právě naopak! Konsolidovat lze velmi jednoduše libovolné typy závazků od různých bankovních i nebankovních společností. Pokud se tak rozhodnete, není problém sloučit běžné půjčky, nebankovní půjčky, kreditní karty, leasingy nebo kontokorenty.

Splátkový kalendář podle vašich možností

O konsolidaci vašich závazků se postará jedna jediná společnost, pro kterou se rozhodnete. Tato společnost s vámi domluví nový splátkový kalendář, který bude odrážet vaši schopnost pohodlně splácet. A kde konsolidovat? Na výběr máte bankovní a nebankovní instituce. V prvním případě je výhodou zpravidla zajímavější úroková sazba a vysoká transparentnost. Mezi bankami na českém trhu nabízí konsolidaci například České spořitelna. U nebankovní konsolidace úvěrů zase oceníte méně náročné papírování, nicméně vždy si zkontrolujte, zda-li se vám nové podmínky splácení vyplatí.

Pomoc dlužníkovi se splácením půjček

Je důležité si uvědomit jednu důležitou věc. Konsolidace přináší lepší splátkové podmínky. Mezi ty patří nižší úroková sazba a optimální nastavení délky splatnosti s velikostí měsíčních splátek dle vašich finančních možností. Na druhou stranu vás sloučení určitě nezbavuje povinnosti splácet, a proto si v rozpočtu nezapomeňte každý měsíc vyhradit dostatečné množství peněz. Konsolidace představuje příležitost pro všechny zodpovědné dlužníky, kteří chtějí mít dluhy pod kontrolou.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek