Nástrahy první půjčky zdarma. Proč (ne)jsou výhodné

Sdílet článek

První půjčka zdarma je doménou vybraných nebankovních společností. Dalo by se říci neopakovatelná nabídka pro ty, kdo s tímto úvěrovým segmentem nemají žádné zkušenosti a chtějí si půjčit peníze na zkoušku a bez rizika. Takové to může být, vzít si první půjčku zdarma.

Dokazuje to minimálně to, že zapůjčenou sumu budete vracet ve stejné výši, jakou jste si půjčili. Žádná úroková sazba navíc. To znamená nulové výdaje s tím, že peníze máte možnost použít skutečně na cokoliv. Je ale pravda o prvních půjčkách zdarma skutečně tak růžová, jak se na první pohled zdá?

Půjčka do 5000 Kč

Omezení u tohoto typu úvěru můžete spatřit například u velikosti půjčky. Obvykle je to suma do 5000 Kč, maximálně do 10000 Kč. Na druhou stranu, kdo by mohl žádat více, když jde o bezplatný úvěr. Počítat však musíte s tím, že na splacení takového úvěru budete mít poměrně krátkou dobu. A to 30 dnů. Do této lhůty vrátíte stejnou sumu, jakou jste získali.

Určitá nevýhoda může nastat v situaci, kdy nestihnete splatit takový závazek. Protože, jak budou jistě udávat smluvní podmínky, po uplynutí této doby se vystavujete možnosti pokuty. Půjčka je následně spojena s předem daným poplatkem a už nemusí být tak výhodná, jak se na první pohled zdá.

Dále se připravte i na to, že první půjčka zdarma je poskytována pouze novým klientům. Požádat o ni tedy můžete jenom jedinkrát. Další žádosti už se pojí s klasickým úrokem.

Vyberte si vhodnou půjčku zdarma

Jestliže chcete vyzkoušet bezplatný model úvěrování, není to určitě žádný problém. Důležité je vybrat nebankovní půjčku s přehlednými obchodními podmínkami a mírnými poplatky v případě nemožnosti uhradit dluh včas. Pronikněte do světa nebankovního úvěrování pravděpodobně tou nejpohodlnější cestou, jakou je ověřená a transparentní první půjčka zdarma.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek