Nemám účet v bance: Půjčí mi někde peníze?

Sdílet článek

Disponovat vlastním bankovním účtem je pro mnoho lidí úplná samozřejmost, ovšem na druhou stranu jsou pořád mezi námi lidé, kteří z nějakého důvodu prostě účet v bance nemají. Co je k tomu vede? Pro někoho je rozhodujícím faktorem nedůvěra v jakékoli bankovní instituce, což je doménou zejména starší populace. Jiným lidem zase ve vlastnictví či používání bankovního účtu brání okolnosti, například může být účet obstavený exekutorem. Ať už je to tak nebo tak, faktem zůstává, že absence bankovního účtu často způsobuje nemalé potíže. Pokud zvládnete vše platit v hotovosti, případně složenkou, máte vyhráno. Ale co v případě, když si chcete půjčit peníze? Jde to vůbec? Ano, určité možnosti existují, ale ne každá úvěrová společnost vám půjčku poskytne.

Kam jít pro půjčku?

Jestliže jsou vám brány bankovních domů uzavřeny, přichází na řadu nebankovní zdroje, jejichž možnosti jsou různorodé. Raději rovnou zapomeňte na půjčky od fyzických osob, které inzerují lákavou nabídku hotovostních půjček. Velmi často podmiňují sjednání úvěru zaplacením poplatku předem a nakonec půjčku stejně nikdy klientovi nedají. Chcete-li si tedy do budoucna ušetřit nemalé problémy, obraťte se rovnou na velké renomované finanční společnosti, které mají půjčky bez bankovního účtu přímo ve své nabídce. Konkurence je veliká a zpravidla firmy s dlouhou dobou působnosti na finančním trhu jsou pro vás zárukou kvality nabízených služeb. Pomocí různých srovnávačů půjček nejprve porovnejte podmínky jednotlivých úvěrů, zvažte svoji situaci a teprve poté se rozhodněte.

Rychlá online půjčka

Nebankovní poskytovatelé půjček jsou si plně vědomi toho, jak je obtížné získat úvěr v bance. Zdlouhavý administrativní proces podrobně proklepne každého žadatele o půjčku a ne každý opravdu uspěje. Z toho důvodu jsou právě soukromé firmy ke svým klientům více benevolentní a poskytují půjčky lidem, kteří mají třeba velmi nízké příjmy, jsou nezaměstnaní, mají záznam v registru dlužníků a nebo nemají ani vlastní bankovní účet. Pro všechny tyto tzv. rizikové klienty je naopak sjednání úvěru u nebankovní společnosti poměrně jednoduchou záležitostí. Stačí se jen připojit k internetu a požádat o rychlou online půjčku.

Jak získat peníze v hotovosti?

I když převážná většina nebankovních společností vyplácí peníze z půjčky bankovním převodem, existují varianty, kdy poskytnutí úvěru není podmíněno vlastnictvím bankovního účtu. Některé firmy nabízí různé alternativní způsoby výplaty půjčky, kdy si hotovost můžete vyzvednout na čerpací stanici a nebo vám peníze okamžitě převedou na anonymní platební kartu. Pokud rovnou požádáte o půjčku na blesk peněženku, nemusíte k výběru hotovosti využít nejbližší bankomat, ale kartou rovnou zaplatíte kdekoli na platebním terminálu. O půjčku požádáte přímo na webových stránkách poskytovatele, vyplníte jednoduchý online formulář a po jeho odeslání jste obratem informováni o schválení úvěru. Je-li vám půjčka přiklepnuta, peníze se vám ihned připíší ke kartě, nikde není sebemenší časová prodleva. Platební karta Blesk peněženka není propojena s žádným bankovním účtem, nejsou na ní uvedeny vaše identifikační údaje a vy tak zůstáváte v naprosté anonymitě. To samé platí i pro vyplacení půjčky na benzince, kdy ani obsluha čerpací stanice nemá žádnou informaci o tom, že se jedná o peníze z půjčky. Rychlá půjčka bez bankovního účtu vám dokáže pomoci v každé nenadálé finanční tísni a také v případě, že je pro vás nutné bankovní účet z nějakého důvodu obejít.

Přestože nemáte vlastní účet v bance a potřebujete nutně půjčit peníze, buďte obezřetní a jednejte vždy s chladnou hlavou. Než se pro konkrétní půjčku rozhodnete, vše v klidu a pečlivě uvažte. Pamatujte, že každá půjčka je závazek, který musíte splatit. Před věřiteli se nikam neschováte.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek