Originální pomsta exekutorovi na slovenský způsob

Sdílet článek

Milan z Detvy si vyřídil účty s exekutorem opravdu kuriózním způsobem. Exekuce je podle jeho slov nezákonná. Rozhodl se jí přesto splatit a na úřad přinesl požadovanou částku v plastových sáčcích.

Exekuce je pro většinu lidí noční můrou a zažívají při ní pocity zoufalství a úzkosti. Zřejmě i tento pocit přinutil muže ze Slovenska jednat velmi osobitě.

„Exekutor, soudruh Debnár z Detvy, na mě uvalil nezákonnou exekuci. Jeho zaměstnanci souhlasili s výplatou v hotovosti. Je prý jedno jestli v bankovkách nebo v mincích,“ napsal na sociální síti v příspěvku Milan.

Milan tedy přinesl do kanceláře exekutora požadovanou částku 4 648,07 eur v jednocentových mincích. Ty byly uloženy v 930 balíčcích v hodnotě pěti eur. Exekutor je prý nechtěl přijmout i když je ze zákona povinen vzít hotovost do výše 5 000 eur.

Slovenský zákon však neuvádí, kolik mincí je fyzická či právnická osoba povinna přijmout. Nad 50 kusů mincí či bankovek už platbu může odmítnout každý, kromě bank či Slovenské národní banky. Exekutor navíc tvrdí, že peníze neodmítl.

„Řekl jsem tomu pánovi, aby mi peníze vložil na účet. Já nemám žádné přístroje ani prostředky, abych si mohl ověřit počet a pravost mincí. Navíc, s vkladem hotovosti na účet jsou spojeny nemalé poplatky, protože se jedná o velké množství mincí,“ uvedl exekutor Ján Debnár.

Případ nakonec skončil smírem a obě strany sporu se dohodly. „Pan Milan přišel druhý den a peníze mi donesl v papírové podobě. Já je obratem vložil do banky s poplatkem 1,30 euro, namísto 460, které by si banka účtovala za mince. Tím spor skončil a ukončil jsem exekuční řížení“ uvedl exekutor Debnár.

zdroj

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek