Pokus o sebevraždu v Amazonu

Sdílet článek

Zaměstnanec největšího internetového obchodu Amazon.com byl zraněn, když se pokusil o sebevraždu v sídle společnosti v americkém Seattlu. „Muž přežil pád z 12 patrové budovy v 8:45 ráno, místního času a byl převezen do nemocnice v Seattlu,“ oznámila policie.

Dle dostupných informací, žádal zraněný muž o převedení na jiné oddělení, ale místo toho byl zařazen do programu na zlepšení zaměstnanců, což je krok, který může vést k zániku pracovního místa, jestliže se nezlepší pracovní výkonost. Tento program byl v minulosti velmi kritizován, poté co vyšel článek popisující pracovní prostředí, hranící se šikanou, v americkém deníku New York Times. V sídle společnosti Amazon pracuje více než 20 000 zaměstnanců.

„Myslíme na našeho kolegu a doufáme v jeho úspěšné zotavení“ uvedl Amazon v prohlášení. „Dostává nejlepší lékařskou péči a firma jej bude podporovat po celou dobu léčby.“

V e-mailu, který zraněný muž odeslal svým spolupracovníkům před spácháním činu, se vyjadřoval kriticky ke způsobu jakým společnost zachází s jeho žádostí a naznačil, že by si mohl ublížit.

V roce 2013 byla sebevražda 10. nejčastější příčina smrti ve Spojených státech. Celkem si vzalo život 41 149 lidí, dle dat z amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí.

zdroj

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek