Půjčka na ruku. Jaká má úskalí?

Sdílet článek

Když se rozhodnete půjčit si v dnešní době peníze, obvykle vám daný poskytovatel nabídne bezhotovostní způsob výplaty. To znamená, že finance jsou převáděny na váš bankovní účet. Ne každému však vyhovuje tento model a někdo si jednoduše žádá hotovost. Jestliže mezi také potenciální žadatele o půjčky patříte i vy, seznámíme vás s hotovostním procesem výplaty trochu podrobněji.

Hotovost u nebankovní společnosti

Velice často nabízí hotovost nebankovní poskytovatelé. Právě ti jsou těmi, kdo vám může půjčit ihned bez jakéhokoliv složitého papírování a náročnějšího lustrování vaší osoby. Výplatu v hotovosti můžete obdržet třeba na pobočce firmy, kam však musíte zajet. O něco přívětivější může být některý z nejbližších terminálů Sazky na čerpací stanici. A pokud byste si chtěli dopřát opravdový komfort, peníze vám budou přivezeny domů obchodním zástupcem firmy.

A právě u takové půjčky musíte počítat se vším. Není to totiž jenom snadná žádost na internetu, rychlé schválení peněz a výplata do dvou pracovních dnů. Takové osobní doručení je spjato s patřičnými poplatky, které jednoduše zaplatíte navíc. Stejným způsobem dochází i ke splácení pravidelných plateb. To znamená, že si je vyzvedne pracovník nebankovní společnosti a vy za to opět zaplatíte poplatek. Jedno z nejvýraznějších úskalí hotovostní varianty.

Pohlídejte si úrokovou sazbu

Jestliže chcete mít přehled o tom, na kolik peněz vás vyjde půjčka na ruku, potom se zaměřte na hodnotu roční procentuální sazby nákladů označované jako RPSN. Tento úrok vám prozradí, jaké náklady vás při splácení hotovostní půjčky čekají. Tato hodnota musí být přehledně uvedena v každé smlouvě. Obchodní podmínky musí navíc obsahovat všechny přidružené poplatky spjaté s daným úvěrem. Právě podle toho se dopracujete k relativně výhodné nebankovní půjčce.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek