Půjčka se dá získat snadno zástavou vozidla. Jaké jsou podmínky?

Sdílet článek

Získání půjčky už není tak snadné, jako tomu bylo ještě před několika měsíci. Jedním z hlavních důvodů je, že z šedesáti tisíc poskytovatelů půjček zbyl jen malý zlomek, k čemuž přispěla novela zákona. Jde o dobrý krok, protože mizí podvodné firmy, které z lidí pouze tahaly peníze. Stále však lze peníze získat celkem snadno a rychle. Zvláště tehdy, máte-li v osobním vlastnictví motorové vozidlo.

Základem je vlastnictví motorového vozidla

Finanční prostředky až do výše 80 % hodnoty automobilu či jiného motorového vozidla vám půjčí autozastavárna. Jedná se o půjčku, kterou si sjednáte na určitou dobu. Pokud do termínu včas splatíte vypůjčené peníze s určeným úrokem, vozidlo zůstává ve vašem osobním vlastnictví.

Potřebujete doklad totožnosti a potvrzení o místu bydliště

Podmínky jsou jasné. Musíte doložit, že jde skutečně o vaše vozidlo. Je tedy nutné ukázat technický průkaz. Dále pak musíte mít platný občanský průkaz, případně další doklad totožnosti, klíče od vozidla a 2 doklady, jimiž stvrdíte adresu svého bydliště. Žádné další údaje a doklady nejsou zapotřebí.

Můžete si zvolit dobu splatnosti

U zástavní půjčky bez registru ihned obdržíte peníze do několika desítek minut. Před podpisem smlouvy dochází ke zjištění aktuální hodnoty vozidla. Pak už je jen na vás, zda využijete maximální možnou částku, kterou vám firma nabídne, nebo si vystačíte s nižší sumou, již na druhou stranu posléze snadněji splatíte. Doba splatnosti je flexibilní. Samozřejmě i zde platí, že čím bude doba splácení kratší, tím nižší úroky vás čekají.

I v případě autozastaváren platí, že je dobré si zjistit možnosti u jednotlivých společností. Proto doporučuji provést si srovnání půjček, abyste se v nich náležitě zorientovali. Opatrnost je na místě. Přestože došlo ke zmíněné redukci firem, které peníze půjčují, stále je možné narazit na podvodné a neseriózní společnosti.

5/5 - (2 votes)
Sdílet článek