Recenze online brokerů: CentroFX

Sdílet článek

Jednou z možností, jak aktivně zhodnotit své peníze, je obchodování po internetu prostřednictvím takzvaných online brokerů. Jedním z nich je i společnost CentroFX, která působí i na českém trhu. Do vod obchodu se tedy můžete pustit i vy. Vyplatí se vám ale obchodování na této platformě?

Nevýhodou je méně možností platby

Než se pustíme do potenciálních výhod, musíme zmínit jednu nevýhodu. Převod peněz na váš obchodní účet je možný jen online platební kartou, nebo pomocí internetových peněženek PayPal, případně Skrill. Jiná platba není možná a pokud byste rádi převod, u CentroFX máte bohužel smůlu. Minimální částka pro vklad však činí pouze 100 dolarů, takže se to alespoň částečně kompenzuje.

Společnost pochází z Kypru a má tedy i kyperského regulátora. Záleží jen na vás, jestli vložíte důvěru společnosti, která nemá kontrolu českého prostředí. Vše si ale můžete předem osahat pomocí demo účtu, který si samozřejmě můžete založit zcela zdarma a po omezenou dobu vyzkoušet, zda máte pro obchodování vlohy a zda vám vyhovuje prostředí obchodní platformy.

Pro obchodování se zde používá nejmodernější platforma MetaTrader 5. Obchodování je možné hned ve čtyřech měnách. Kromě českých korun jsou nabízena také eura, americké dolary, případně britské libry. Pro své aktivity si můžete pomoct i použitím finanční páky, která je v závislosti na obchodované položce nastavena od 1:50 do 1:400. Dobře si ale rozmyslete, co děláte, než se do takového obchodu pustíte.

Pokud byste potřebovali poradit, bohužel pro vás nemáme moc dobrou zprávu. Zákaznická podpora je reálně využitelná pouze přes email a navíc jen v anglickém jazyce. Telefonická linka je na stránkách brokera uváděna také, ale jedná se o kyperské číslo, takže by vás v závislosti na vašem mobilním tarifu mohla přijít rada docela draho.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek