Recenze online brokerů: CIX Markets

Sdílet článek

Internetové obchodování prostřednictvím brokerů je čím dál tím populárnější. Od roku 2004 působí na trhu také broker CIX Markets, britská společnost, která zprostředkovává obchody s několika různými obchodními instrumenty. Dnes se podíváme na hlavní výhody i nevýhody této společnosti.

Dlouholetá tradice z Velké Británie

První výhodou je, že si můžete vybrat obchodní platformu, skrz kterou chcete obchod realizovat. Nabízen je jak klasický MetaTrader 4, tak i vlastní platforma CIX Trader. Protože se jedná o britskou společnost, regulátor je taktéž britský – společnost FCA.

Úet si můžete otevřít hned ve třech různých měnách. Bohužel, ani jednou z nich není česká koruna. Obchodovat tedy můžete jen v eurech, amerických dolarech a librách. To je jedna z hlavních nevýhod, protože převody do cizí měny vám spolknou nemalé poplatky. Výhodou ovšem je, že je zcela na vás, jakou částku si na svůj účet vložíte. Minimální výše není ničím omezena, takže můžete vložit, jakkoliv vysokou částku.

U společnosti si také můžete napřed otevřít zkušební demo účet, který vás nechá vyzkoušet, jak tento broker funguje. Demo je dostupné jak pro CIX, tak pro MetaTrader, takže záleží pouze na vás. Po omezenou dobu zde máte možnost provádět fiktivní obchody odvíjející se od skutečné situace na trhu. A s čím vlastně můžete na CIX obchodovat?

Oblíbenou nabídkou je forex, toho zde najdete téměř 60 různých párů. Dále můžete investovat do jednoho ze 13 indexů, čtyř druhů drahých kovů, energií, komodit, ale také do dluhopisů či úrokových sazeb. Na své obchodování si můžete vzít i finanční páku v hodnotě až 1:200. Při otevření účtu vám CIX Markets nabízí hned tři různé bonusy. Ovšem pozor, zákaznická podpora je dostupná pouze v anglické verzi. Pokud si nejste v užívání tohoto jazyka opravdu dobře jistí, zvolte raději jiného brokera.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek