Recenze online brokerů: Primstock

Sdílet článek

Primstock je jednou z mnoha možností, jak můžete své ušetřené přebytečné peníze nechat pracovat za sebe. Stačí je jen vhodně investovat a tento online broker vám to umožní. Díky tomu, že v Evropě patří k nejstarším brokerům svého druhu, se jedná o seriózního a důvěryhodného partnera.

V ČR působí krátce, má ale dobrou pověst v cizině

Společnost byla založena v roce 1991. Na českém trhu se pohybuje teprve o roku 2015, takže patří na našem trhu mezi nováčky. To by možná mohlo někoho odrazovat, ale opravdu nemusíte mít žádnou obavu. Vše si můžete vyzkoušet prostřednictvím zkušebního demo účtu, který vám umožní na omezený čas obchodovat s fiktivními prostředky podle reálného vývoje trhu.

Svůj účet si zde můžete otevřít pouze v zahraničních měnách, což je jednou z prvních nevýhod, které zmíníme. Patří mezi ně dolar, euro, libra, ale třeba také polský zlotý, i proto je škoda, že nepodporuje českou korunu. Toho se však třeba dočkáme někdy v budoucnu. Dalším velkým limitem je výše minimálního vkladu, která činí 1000 amerických dolarů. To znamená, že pro úplné začátečníky nebo opatrnější investory se nejedná o úplně nejlepší způsob, jak začít.

Obchodování probíhá pomocí známé platformy MetaTrader 4, můžete však zkusit i Mobile Trader, případně systém SIRIX. Pokud se rozhodnete pro otevření reálného účtu se skutečnými penězi, máte dostatek možností – kromě platby kartou je podporován dokonce i bankovní převod a také platba prostřednictvím internetových peněženek.

Obchodování na Primstock je možné s celkem 45 forexovými měnovými páry, komoditami, indexy, dluhopisy a CFD na akcie. Pro svoje obchody můžete použít také finanční páku v maximálním poměru 1:200. Výhodou je, že pokud byste něčemu nerozuměli nebo měli technický problém, existuje i reálná česká online podpora, včetně telefonního čísla.

4.3/5 - (10 votes)
Sdílet článek