Recenze online brokerů: Saxo bank

Sdílet článek

Pokud byste místo střádání peněz pod polštář chtěli svoje úspory zhodnotit trochu lépe, je tu pro vás zajímavá možnost v podobě internetového obchodování. Saxo Bank je spolehlivým online brokerem, ovšem pozor, vyplatí se jen zkušeným investorům, kteří už o obchodu něco vědí a mohou si dovolit dát mu větší objem peněz.

Založení účtu je podmíněno hodně vysokým vkladem

Vše si můžete napřed vyzkoušet pomocí demo účtu, který umožňuje otestování všech vlastností po omezenou dobu. Poté, pokud budete mít zájem, si můžete otevřít reálný účet a začít obchodovat za skutečné peníze. A zde už přichází první háček, protože otevření účtu je podmíněno složením částky odpovídající minimálně deseti tisícům amerických dolarů. Tohle není nic pro nezkušené ani menší investory. Omezení jsou tu také pro objemy obchodů. Akcie si můžete nakupovat jen od sto eur výš, a pro měnové obchody platí dokonce limit pěti tisíc eur.

Saxo Bank je tedy z pochopitelných důvodů spíše brokerem pro větší hráče. Účet si kromě eur a dolarů můžete otevřít samozřejmě také v korunách a dalších měnách, což je dnes už takřka samozřejmostí. Příjemnou zprávou je, že za jeho zřízení a následné vedení neplatíte společnosti žádné poplatky.

Pro obchodování nabízí svojí vlastní platformu SaxoTrader, která je ale dostupná také ve formě mobilní aplikace. Máte tedy absolutní přehled nad svými obchody, ať už jste zrovna kdekoliv – pokud tedy máte připojení k internetu.

Přestože už jsme si řekli, že Saxo je vhodnou volbou jen pro zkušenější, možná by vás mohla nalákat široká nabídka obchodovatelných instrumentů. Těch je zde více než 32 tisíc a zahrnují jak forex, tak akcie, opční kontrakty, dluhopisy a vše s tím spojené. Velkou výhodou je, že pobočka Saxo Bank sídlí také v Praze. Pro své klienty má tedy připravenou zákaznickou podporu jak po emailu, tak po telefonu.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek