Tematická portfolia od TRADE.com vyvolávají mnoho nadšení

Sdílet článek

Online investiční prostor je okouzlen nejnovějším produktem od TRADE.com – Tematická portfolia – umožňují investorům zaměřit se na celé trendy nebo oblasti.

Nedávno byla z Kypru spuštěna jedna z nejnovějších online investičních senzací od známého evropského makléře, který se nyní prezentuje jako multiproduktová makléřská společnost. Tato vizionářská firma, která je o krok napřed před tržními trendy, uvedla na trh svá Tematická portfolia.

Myšlenkou Tematických portfolií je možnost investovat napříč celou řadou akcií, které pokrývají určitou oblast nebo megatrend. Tyto oblasti mohou zahrnovat bezpilotní vozy, robotiku a AI, kyberbezpečnost a další žhavá témata, kterým se v médiích dostává mnoho pozornosti.

Etické investování?

Někteří lidé to mohou nazývat etickým investováním, jelikož investujete efektivně na základě vašeho přesvědčení nebo etických norem. Jedná se o zcela nový způsob investování. U tohoto produktu se investor skutečně stane vlastníkem podkladového aktiva, obvykle akcií, než aby pouze spekuloval na pohybu ceny.

Investor se může rozhodnout pro předem nastavené portfolio nebo si může přizpůsobit počet jednotek, které by chtěl držet. Jedním z nejzajímavějších portfolií v nabídce jsou patrně aktiva s vysokými dividendami, jak již název naznačuje, jedná se o výběr skupiny akcií, které vyplácí vysoké dividendy. Toto je skvělá volba pro investory, kteří vyhledávají jak výnosy z dividend tak dlouhodobý růst.

Nové produkty

TRADE.com, platforma, která poskytuje bránu do kapitálových trhů, nedávno obohatila svou nabídku o množství nových produktů. Patří mezi ně investování do IPO, které dává investorům možnost investovat do IPO před jejich zveřejněním, investoři tak mají možnost ulovit jednorožce jako je Peloton nebo Uber.

Kromě jiného tato společnost s evropskou licencí nabízí investování skrze správu aktiv, Alpha portfolia, Spread Betting, které občanům Velké Británie poskytuje výnosy osvobozené od daní a Přímý přístup na trh (DMA), což je investování umožněné díky spojení se společností Interactive Brokers. Díky DMA mají investoři přímý přístup ke stovkám tisícům aktiv z celého světa skrze online platformu s nejlepšími cenami. V neposlední řadě TRADE.com zůstali věrní svému jádru a i nadále nabízí CFD obchodování denním obchodníkům, kteří tak mají skrze jejich vlastní platformu denně přístup ke 2100 aktivům.

Jak můžete investovat do Tématických portfolií?

TRADE.com nedávno spustili Tematickou platformu, která je vychvalována pro svou jednoduchost používání a snadný přístup pro laika i začínajícího investora. Investor si musí nejdříve vytvořit účet u TRADE.com. Makléřská firma s evropskou licencí poté požaduje určitou úroveň KYC, která zahrnuje nahrání vašich identifikačních dokumentů. Jakmile splníte tento požadavek, můžete ihned začít investovat. Začít můžete nahráním prostředků bankovním převodem na váš účet.

Zde vyberete makro trend, do kterého byste chtěli investovat. Jak můžete vidět na obrázku níže, tyto trendy momentálně zahrnují technologie, média, komodity, indexy, dluhopisy a další.

Poté buď potvrdíte výchozí nastavení nebo si portfolio upravíte. Níže vidíte, jak to vypadá.

Jakmile jste s úpravou hotovi, jednoduše portfolio potvrdíte, pohodlně se usadíte a jen sledujete pohyby na trhu.

Pokud chcete vyzkoušet Tematická portfolia, navštivte TRADE.com.

Připomínáme, že hodnota vašich investic do Tematických portfolií může klesat i stoupat, což může znamenat, že zpět dostanete méně, než kolik jste na začátku vložili. Zvažte, jestli plně rozumíte finančním produktům, do kterých chcete investovat a zda si můžete dovolit ztratit investovaný kapitál. Pokud některému z produktů nerozumíte, vyhledejte radu nezávislého finančního poradce. Výsledky z minulých období nejsou zárukou výsledků budoucích.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek