U vyšších půjček žádejte nejprve u vlastní banky

Sdílet článek

Rádi byste si pořídili nový automobil, investovali větší sumu peněz do bydlení nebo si koupili cokoliv jiného? Pak asi správně tušíte, že na to budete potřebovat dostatek financí. Pokud je nevlastníte, nabízí se možnost říci si o ně některé z bankovních či nebankovních společností.

Ještě, než oslovíte jednu z bank, zamyslete se nad tím, jestli vám nepůjčí právě ta vaše.

Proč žádat u vlastní banky?

Ať už chcete půjčit 150000 Kč nebo 300000 Kč, je vždy lepší přijít s takovým požadavkem nejprve do své domovské banky. Důvodů to má hned několik. V první řadě máte u této společnosti vedený minimálně běžný účet a možná i ten spořicí. Výjimkou není ani využívání ostatních produktů. Díky tomu se zvyšují šance na poskytnutí plánovaného úvěru, protože banka už vás za tu dobu zná a ví jaké máte příjmy a výdaje.

Tohle všechno může značným způsobem ulehčit žádost i celkový proces vyřízení, který bude o to kratší. Jednat budete se svým oblíbeným bankovním poradcem a mnohdy se můžete domluvit i na individuálních podmínkách.

Je však pravdou, že ne každá mateřská banka vyjde svým klientům vstříc. Teprve pak je vhodné obrátit se na konkurenci. Tu mimochodem můžete zkusit minimálně proto, že získáte další návrh k porovnání.

Půjčte si peníze na cokoliv

Konkurenční nabídku si můžete zařídit buď osobně nebo ještě snáze, když zvolíte některý z profesionálních porovnávacích serverů. Oblíbený je například Půjčka.co. Ten vám dokáže na základě vašich požadavků předložit úvěr, díky němuž si můžete půjčit na cokoliv. Takový model je zajímavý v tom, že srovnává půjčky mezi spoustou velkých bank a nebankovních společností na trhu, takže provede hodně práce za vás a dokáže zajistit tu nejvýhodnější nabídku. Tento způsob láká řadu klientů také proto, že mohou výsledný finanční produkt objednat skrze internetovou žádost.

Takže, pokud chcete větší půjčku, rozhodně zajděte do své banky, a jestliže se tam neobejdete a nebudete spokojeni, nezoufejte. Existují totiž ještě další cesty, jak se dopracovat k požadované finanční sumě, s níž poté budete moci nakládat dle vlastních libostí. Ať už to bude nový bazén, oplocení kolem domu nebo třeba kompletní elektronika a spotřebiče do bytu.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek