Uber v Brně může opět poskytovat své služby. Soud rozhodl v jeho prospěch.

Sdílet článek

Firma Uber vyhrála u Vrchního soudu v Olomouci, který zrušil předběžné opatření, které jí zakazovalo poskytovat přepravní služby. Uvedla to dnes ČT s odvoláním na mluvčího soudu Vladimíra Lichnovského. Do doby, než případně brněnský krajský soud vydá nové opatření, je to původní neplatné.

Byla to velká sláva, když 1. února spustila společnost Uber svoji službu UberPOP v Brně. Tato služba je narozdíl od klasického taxíku plně online. Za ujeté kilometry a čas stráveny v autě se cena zákazníkům zobrazuje v reálném čase na displeji jejich mobilního telefonu. Řidiči jezdili buď jako živnostníci nebo přímo pro UBER.

Brněnský krajský soud však v první polovině dubna vydal předbězné opatření, ve kterém tyto služby firmě zakázal poskytovat. Z tohoto usnesení mimo jiné vyplývalo, že Uber porušuje řadu předpisů a nařízení.

Například:

  • auto není označené jako taxi
  • nenese název společnosti
  • nemá taxametr
  • nesmí poskytovat službu v případech, že řidiči k tomu nebudou mít oprávnění

V květnu ještě soud odmítl návrh firmy na zrušení tohoto předběžného opatření. Uberu tedy nezbylo nic jiného, než podat odvolání k Vrchnímu soudu v Olomouci, který však dnes rozhodl v jeho prospěch.

Aktualizace: Uber v Brně pokračovat nemůže. Zrušení předběžného opatření se týkalo jiného sporu.

Aktualizace 27.6. 2017: Společnost Uber bude moct v Brně zase poskytovat přepravní služby. Vrchní soud v Olomouci zrušil předběžné opatření, které jí to zakazovalo.

5/5 - (5 votes)
Sdílet článek