Víte, jak a kde se přihlásit na zkoušky na mediátora?

Sdílet článek

Nejste si jisti, kde najdete přihlášku na zkoušky mediátora? A rádi byste se zorientovali v celém systému přihlášek a zkoušek?

7 kroků pro úspěšné přihlášení

Přihlásit se na zkoušku na zapsaného mediátora není nic složitého. Nejprve je třeba navštívit portál www.justice.cz. Zde na horní liště najdete tlačítko Ministerstvo spravedlnosti. V rozbalovacím menu na levé straně následně klikněte na tlačítko Dohledová činnost.

V rozbalené nabídce klikněte na možnost Mediace. Nyní před sebou můžete vidět veškeré dokumenty, které Ministerstvo spravedlnosti ohledně mediace zveřejnilo. Úplně dole se nachází dokument nesoucí označení Informace pro uchazeče o vykonání zkoušky mediátora a zkoušky z rodinné mediace. Tento dokument si stáhněte.

Nyní je třeba si tento dokument otevřít. Zhruba na začátku jeho druhé poloviny přitom najdete větu: „Žádosti o vykonání zkoušky lze podávat od 1.9.2012 prostřednictvím TOHOTO formuláře“. Na závěr již jen stačí si tento formulář stáhnout a vyplnit.

Máte diplom? Doložte ho

Pokud již zkoušku máte úspěšně za sebou, možná vás bude zajímat, jak se nyní nechat zapsat do seznamu zapsaných mediátorů. Postup je jednoduchý. Kroky jsou nejprve stejné jako při hledání formuláře. V seznamu dokumentů, které Ministerstvo spravedlnosti ohledně mediace zveřejnilo, stačí jen vybrat dokument s názvem Informace pro žadatele o zápis do seznamu mediátorů.

Pokud se pyšníte titulem například JUDr. nebo PhDr., nezapomeňte ministerstvu doložit svůj magisterský diplom. Pokud jste získali i další titul, diplom můžete rovněž doložit. Ovšem pokud nedodáte osvědčení o tom, že jste předtím byli magistři, doba zápisu do seznamu zapsaných mediátorů se vám protáhne o dobu, než tuto skutečnost doložíte.

Více informací ze světa mediace se dozvíte na www.kurzymediace.cz.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek