XTB, X-Trade Brokers online trading

Sdílet článek

Obchodování a investice prostřednictvím internetu jsou čím dál tím populárnější. Nemusíte už být vázaní na někoho, kdo bude vaše aktiva spravovat za vás. Místo toho můžete zkusit obchodovat snadno a rychle sami. Stačí k tomu ta správná obchodní platforma. Jednou z nich je XTB, na kterou se nyní podíváme.

Dlouholetá tradice, a to nejen u nás

XTB patří k největším brokerům na celém světě. V Evropě funguje s tradicí už od roku 2002 a na český trh se tento broker dostal jako jeden z prvních, v roce 2007. Podstatným faktem je, že díky regulaci ze strany České národní banky je XTB důvěryhodným partnerem. Nabízí tak zázemí silné společnosti, která je regulována centrální bankou, a kromě toho podporuje všechny nejnovější technologie.

Pokud si chcete napřed osahat všechny možnosti, které XTB nabízí, stačí si otevřít demo účet zdarma. K ničemu vás to nezavazuje a nemusíte si dokonce ani nic instalovat do počítače. Na dobu třiceti dnů pak získáte fiktivní prostředky ve výši 200 tisíc korun, se kterými můžete libovolně nakládat. Po celou dobu běhu zkušebního účtu jsou vám přístupné všechny funkce.

Pokud se rozhodnete, že chcete nadále s XTB pokračovat, stačí si otevřít reálný obchodní účet. Ten může být veden v korunách, eurech nebo amerických dolarech. Záleží jen na vás, kterou měnu zvolíte. Obchodovat můžete s komoditami, akciemi, oblíbeným forexem nebo dokonce i s opcemi. Velkou výhodou je, že není stanoven žádný minimální kapitál. Kolik na účet vložíte, tolik tam budete mít. Pokud si opravdu věříte, můžete si pomoct i finanční pákou, jejíž maximální výše je 1:200. Než však tento nástroj použijete, dejte si velký pozor a něco si o něm zjistěte.

S tím vám může pomoct i zdarma dostupná virtuální akademie, která vám pomůže se v prostředí zorientovat a naučí vás základy obchodování. Na účet můžete vložit peníze bankovním převodem, ale také online pomocí vaší platební karty. Samozřejmostí je pak kompletní česká podpora, a to dokonce včetně telefonického spojení. Na bezplatné lince XTB pak můžete využít také služeb investičních specialistů.

Sdílet článek