Zaručené tipy, jak vyřešit nečekané výdaje

Sdílet článek

Nečekané výdaje. Strašidelná slova kvůli kterým se někteří z nás budí ze spaní. Může se stát cokoliv – přestane fungovat pračka, doslouží automobil nebo příjde exekuce či nějaká ještě smutnější událost v podobě pohřbu.

Jak jsou na tom Češi?

Pro tyto i další případy je dobré míti finanční rezervu. To se ovšem lehko řekne, daleko težší je v dnešní době si nějakou rezervu vůbec vytvořit. Dle posledního průzkumu z minulého roku (2016) by nečekaný výdaj ve výši 10 000 Kč srazil na kolena polovinu Čechů. Zhruba 1,8 milionů domácností je bez finančních rezerv úplně.

Tento problém neřeší ovšem pouze nízkopříjmová část naší populace. Stejné problémy mají i slušně vydělávající lidé kvůli hypotékám a leasingům na drahá auta. Jak tedy situaci řešit, když není kde brát? Bankovní i nebankovní instituce nabízí především tyto možnosti:

  • kreditní karta
  • kontokorent
  • spotřebitelská půjčka
  • nebankovní půjčka

Skvělé na těchto finančních produktech je jejich relativně snadná dostupnost. Banky nějak zásadně neřeší vaší kreditní historii. Na druhou stranu jsou tyto finanční produkty dosti drahé a je tak dobré si je brát pouze v nejnutnějších případech. Když už vám nepomůže ani bohatý strýček či příbuzný. Schvalování těchto produktů je dneska záležitost chvíle, v některých případech ani není nutné chodit na pobočky a vše lze vyřešit online.

Jaká jsou rizika?

Rychlost schválení je fajn. Je třeba se mít, ale na pozoru, protože mezi těmito produkty jsou podstatné rozdíly. Rozdíly najdete v celkové častce, kterou za půjčku zaplatíte, v úrocích, v době splácení, v pokutách a sankcích za nedodržení splátkového kalendáře. Proto je dobré si pečlivě hlídat či projít náš web a seznámit se s podmínkami jednotlivých nebankovních půjček. Dále je dobré se podívat do diskuze Podvodné půjčky a kouknout, kterým poskytovatelům se vyhnout obloukem.

5/5 - (1 vote)
Sdílet článek